-9 kg Magdalena
Magdalena

Magda regularnie przesyłała raporty, dzięki czemu cały czas byliśmy w stałym kontakcie – z tygodnia na tydzień monitorowaliśmy efekty i mogliśmy optymalizować plan.

POCZĄTEK WSPÓŁPRACY

Współpracę rozpoczęliśmy 29 marca 2017 roku – wtedy Magda otrzymała ode mnie indywidualne plany (treningowy i diety). Magda skontaktowała się ze mną z polecenia mojego innego, zadowolonego z metamorfozy podopiecznego. Jaki był cel Magdy? „Przede wszystkim zdrowie, ale chciałabym też ukształtować sylwetkę i zwiększyć siłę”.

Z wywiadu dowiedziałem się, że Magda preferuje trening w warunkach domowych i właśnie od takich treningów zaczynaliśmy współpracę. Aktywność fizyczna powinna sprawiać nam przyjemność, a nie stanowić jedynie środek do osiągnięcia celu – dlatego nigdy nikogo nie zmuszam do rodzaju treningu, którego dana osoba nie lubi. Staram się też uświadamiać, że proponowany przeze mnie sposób odżywiania powinien stać się elementem zdrowego stylu życia, a nie restrykcyjną dietą, którą stosuje się jedynie przez pewien okres czasu.

Dieta Magdy uwzględniała 4 posiłki (zgodnie z prośbą w formularzu), a jej wartość energetyczna wynosiła 2000 kcal. Wszystkie posiłki były posiłkami zbilansowanymi. Jak już wspomniałem, trening realizowaliśmy w warunkach domowych bez sprzętu, jednak nie oznacza to, że był on mniej skuteczny.

Początkowa masa ciała była równa 62 kg, a obwód pasa wynosił 85 cm przy wzroście 168 cm.

Przykładowy dzień jadłospisu przygotowanego dla Magdy na początku współpracy wyglądał następująco:

  • Posiłek 1: zielony tost
  • Posiłek 2: omleciki owsiano-kokosowe
  • Posiłek 3: kurczak z mango i warzywami
  • Posiłek 4: pieczony łosoś z orzechami włoskimi

KONTYNUACJA WSPÓŁPRACY

W pierwszych 12 tygodniach współpracy udało się zmniejszyć masę ciała o 5 kg oraz zmniejszyć obwód pasa o 9 cm! Po tym okresie wprowadziliśmy różne systemy żywienia, rotowaliśmy kaloriami, przeplataliśmy okresy redukcji z tygodniami, kiedy skupialiśmy się na kształtowaniu sylwetki. To bardzo ważne, aby zrozumieć, że nie jesteśmy w stanie poprawić naszej sylwetki (np. wymodelować pośladków) ciągle się odchudzając i przebywając na diecie z deficytem energetycznym.

12 kolejnych tygodni współpracy doprowadziło do ukształtowania pięknej sylwetki – bardzo mocno zmniejszył się obwód pasa i bioder, pośladki stały się o wiele bardziej jędrne, a cellulit zdecydowanie się zmniejszył! W czasie trwania całej współpracy wprowadzaliśmy wiele nowych posiłków, takich jak: naleśniki z kremem czekoladowym, budyń z owocami czy kurczak z warzywami w pomarańczowym dipie.

Oczywiście pojawiały się też regularne posiłki jedzone na mieście, które – jak widać – nie wpłynęły negatywnie na efekty współpracy, a umożliwiły odnalezienie złotego środka. Zawsze powtarzam, że jeden zdrowy posiłek nie sprawi, że schudniemy i tak samo jeden niezdrowy posiłek nie spowoduje, że przytyjemy – najważniejsze jest nauczyć się podejmować racjonalne wybory żywieniowe.

Nasze końcowe wyniki przedstawiały się następująco:

TYDZIEŃ MASA CIAŁA OBWÓD PASA OBWÓD BIODER OBWÓD UDA OBWÓD RAMIENIA
1 62 85 95 50 30
5 60 82 91 48 29
9 58 78 88 48 29
13 57 76 87 48 29
17 55 75 85 48 28
21 55 74 83 47 27
24 54 73 82 47 27
25 53 71 80 47 27

W czasie trwania całej współpracy wymieniliśmy 250 maili. Jak oceniła ją Magda?

„Zanim wprowadziłam zmiany żywieniowe, miałam ogromne problemy metaboliczne, złe samopoczucie, ból głowy, czułam się ociężała. Choć eliminowałam wiele produktów przetworzonych, to i tak nie było dobrze. Osiągnęłam pewien pułap, ale potem waga nie chciała drgnąć. Dopiero współpraca z Michałem uświadomiła mi, że komponując odpowiednio posiłki można fajnie schudnąć, przez co i lepiej poczuć we własnym ciele. Mam teraz więcej energii i pewności siebie. Minął rok odkąd współpracujemy, a ja chcę dalej tak się odżywiać, bo choć mam 36 lat, to nigdy nie czułam się lepiej. Jem zdrowo, pysznie, a do tego uprawiam sport, co przekłada się na całą jakość życia i zdrowia

Nie odkładaj swojej metamorfozy na jutro. Dołącz do podopiecznych Centrum Respo już dziś