-17 kg Paweł
Paweł

Powiedz proszę kilka słów o sobie. Czym się zajmujesz na co dzień, jaki masz charakter pracy, co lubisz, co Cię interesuje?

Niestety jak duża część społeczeństwa w dzisiejszych czasach mam siedzący charakter pracy. Bywały okresy, kiedy w ciągu dnia moja aktywność fizyczna zamykała się na przejściu 400 m, głównie na trasie krzesło-lodówka i kanapa-łazienka.

Dlaczego postanowiłeś zacząć? Jaki był Twój cel, co chciałeś osiągnąć współpracując ze mną?

Zawsze marzyłem o wysportowanej sylwetce i widocznych mięśniach brzucha. Niestety nigdy nie udało mi się zacząć zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej samemu. Moim pierwszym celem współpracy z Michał było zrzucenia około 10kg. Udało się znacznie więcej niż sądziłem, że to możliwe. Kolejne cele pojawiły się w trakcie współpracy.

Co spowodowało, że postanowiłeś dokonać metamorfozy swojej sylwetki?

Wstydziłem się swojego brzucha. W okresie letnim nie zdejmowałem koszulki, wciągałem brzuch. Gdy zobaczyłem metamorfozy podopiecznych Michała… Uwierzyłem, że mi również się uda, żeby pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest realne. Spełniłem swoje marzenie.

Co było dla Ciebie najtrudniejsze, żeby wykonać pierwszy krok i każdy kolejny?

W początkowym etapie najtrudniejsza była dla mnie zmiana mentalna. W pierwszych tygodniach okazało się, że będę jadł około dwa razy więcej, niż jadłem do tej pory. Byłem totalnie zdziwiony. Jak można schudnąć jedząc znacznie więcej? Nie da się! A jednak! Dziękuję Michał – miałeś rację. Z czasem zrozumiałem, że odchudzanie i zdrowa dieta nie polega na głodzeniu się tylko na mądrym dobieraniu zdrowych produktów.

Co się zmieniło w Twoim życiu i jak się czujesz teraz, gdy dbasz o to co jesz oraz o regularną aktywność fizyczną?

Zmieniło się wszystko. Minęły problemy żołądkowo-jelitowe, metabolizm został nakręcony dzięki właściwemu odżywianiu i aktywności fizycznej. Znacznie obniżyłem poziom cholesterolu w normie  i to, z czego cieszę się najbardziej – cofnęło się nadciśnienie, przez które regularnie musiałem przyjmować leki. Mój lekarz również jest ze mnie dumny.

Pochwal się proszę, z czego jesteś najbardziej dumny?

Najbardziej dumny jestem ze zmiany stylu życia na nowy, zdrowy oraz ze zmian w mojej sylwetce, dzięki którym stałem się bardziej pewny siebie. Poprawiłem wszystko – swój wygląd, wydajność, stan zdrowia i wyniki badań. Jestem silniejszy fizycznie i mentalnie.

Co możesz powiedzieć o współpracy ze mną, co było w niej dla Ciebie najważniejsze?

Przez cały czas współpracy jesteśmy w stałym kontakcie, Michał szybko odpowiada na każde moje pytanie. Zmieniło się moje myślenie odnośnie diety i aktywności fizycznej. Wszystko jest bardzo profesjonalne i skuteczne dzięki czemu osiągnąłem swój cel. Nie traktuje już tego jak katorżniczej diety, zmuszania się do treningów a raczej jak styl życia, z którego jestem dumny. Michał to człowiek człowiekiem, który twardo i nieustępliwie wdraża kolejne etapy diety i treningów, a przy tym słucha sugestii i wątpliwości, natychmiast na nie reagując.

Michał, gdybyś jeszcze chciał się dorzucić finansowo do zmian w garderobie, za które jesteś w pełni odpowiedzialny, to dałbym Ci nawet 11/10.

Jak sobie radzisz teraz, gdy już osiągnąłeś swój pierwszy cel?

 Teraz chcę zdrowo żyć i być aktywnym fizycznie, powoli dalej pracując nad swoją sylwetką.

Nie odkładaj swojej metamorfozy na jutro. Dołącz do podopiecznych Centrum Respo już dziś