-17 kg Natalia
Natalia

Powiedz proszę kilka słów o sobie. Czym zajmujesz się na co dzień, jaki masz charakter pracy, co lubisz, co Cię interesuje?

Mam na imię Natalia i jestem młodą mamą na pełen etat. Niedługo wracam do pracy, niestety siedzącej. Lubię dobrą muzykę, jedzenie, ruch na świeżym powietrzu i kontakt z ludźmi. :)

Co spowodowało, że postanowiłaś dokonać metamorfozy swojej sylwetki? Jaki był Twój cel, co chciałaś osiągnąć współpracując ze mną?

Po ciąży zostało mi sporo nadprogramowych kilogramów, z którymi nie umiałam sobie poradzić. Nie lubiłam swojego odbicia w lustrze, a moja waga przerażała mnie. Chciałam w końcu coś zmienić i popracować nad dyscypliną, cierpliwością i systematycznością. Zależało mi nie tylko na tym, żeby schudnąć i poprawić jakość ciała, ale też popracować nad tym, co w środku – bez odpowiedniego nastawienia trudno przecież odnieść sukces. Potrzebowałam kogoś, kto pomoże mi zrozumieć, na czym polega właściwe podejście do odżywiania i ruchu, kogoś, kto nauczy mnie dobrej relacji z jedzeniem.

Co było dla Ciebie najtrudniejsze, żeby wykonać pierwszy krok i każdy kolejny?

Najtrudniejsze było ułożenie sobie w głowie, że robię to dla zdrowia i dla rodziny, że to nie wygląd jest najważniejszy, ale samopoczucie. Gdyby nie takie podejście, na pewno szybko bym się poddała.

Co się zmieniło w Twoim życiu i jak się czujesz teraz, gdy dbasz o to co jesz oraz o regularną aktywność fizyczną?

Mam zdecydowanie więcej energii do działania, a ruch sprawia mi przyjemność. Naprawdę bardzo to polubiłam – treningi przestały być przykrym obowiązkiem. Dzięki pełnowartościowym posiłkom nie mam problemów żołądkowych, które wcześniej doskwierały mi dość często. Przekonałam się, jak wiele dobrego może zdziałać zdrowa dieta i na pewno nie wrócę do starych nawyków żywieniowych.

Pochwal się proszę, z czego jesteś najbardziej dumna?

Najbardziej jestem dumna z tego, że się nie poddałam. Postawiłam sobie cel i konsekwentnie go realizowałam każdego dnia. Oczywiście podczas tej drogi zdarzały się porażki, ale zawsze wracałam na dobre tory.

Co możesz powiedzieć o współpracy ze mną, co było dla Ciebie w niej najważniejsze?

Najważniejsze było to, że nie traktujesz swoich podopiecznych szablonowo, każdemu poświęcasz czas i starasz się jak najlepiej dopasować trening i dietę do indywidualnych preferencji. Zawsze słuchałeś moich spostrzeżeń i w razie potrzeby modyfikowałeś jadłospis i plan treningowy zgodnie z moimi prośbami. Wyrozumiałość i mądra komunikacja naprawdę zachęcają do działania! :)

Jak sobie radzisz teraz, gdy już osiągnęłaś swój pierwszy cel?

Codziennie pracuję nad sobą, przede wszystkim nad swoim podejściem do diety i budowaniem zdrowych nawyków. Nigdy nie jest i nie będzie idealnie, ale najważniejsze, żeby wybierać mądrze – to nie produkt, ale ilość szkodzi. W tygodniu staram się przestrzegać zasad, a w weekend wprowadzam troszkę luzu. W końcu liczy się balans. :)

Nie odkładaj swojej metamorfozy na jutro. Dołącz do podopiecznych Centrum Respo już dziś