-6 kg Iwona
Iwona
Powiedz proszę kilka słów o sobie. Czym się zajmujesz na co dzień, jaki masz charakter pracy, co lubisz, co Cię interesuje?

Mam na imię Iwona. Na co dzień pracuję jako higienistka stomatologiczna. Dbam o piękne uśmiechy pacjentów, wykonuję zabiegi i spełniam się w zawodzie. Podobnie jak Ty, wykonuję metamorfozy! 😊 Charakter mojej pracy określiłabym jako siedząco-chodząco-biegający. Podczas zabiegów siedzę, po pacjentów chodzę, a jak mam dużo rzeczy do zrobienia, to biegam! 😊 Tempo pracy jest dość duże. Moja pasja to moja praca, która daje mi naprawdę dużo satysfakcji. Jestem fanką muzyki elektronicznej, lubię jeździć na festiwale. Czy to w domu, czy w pracy – cały czas towarzyszy mi muzyka. Nie wyobrażam sobie bez niej dnia.

Co spowodowało, że postanowiłaś dokonać metamorfozy swojej sylwetki? Jaki był Twój cel, co chciałaś osiągnąć, współpracując ze mną?

Przeprowadzka z małego miasteczka do dużego miasta okazała się dla mnie sporym wyzwaniem. Decyzję podjęłam błyskawicznie, narzuciłam sobie bardzo szybkie tempo o po drodze zapomniałam o zdrowym odżywianiu czy aktywności fizycznej. Z czasem też zaczęły się problemy zdrowotne. Jeździłam po szpitalach, robiłam badania, jeszcze więcej badań i tak w kółko… Przytyłam około 5 kg i było mi z tym źle. Wykryto u mnie niedoczynność tarczycy. Niby nic takiego, ale objawy były dość uciążliwe. Lekarz poradził, aby skupić się na diecie i aktywności fizycznej. Na Instagramie miałam na oku pełno ludzi, którzy mogliby mi pomóc uporać się z nadwagą, ale Ty Michale wydawałeś się jedynym słusznym wyborem, bo w tym przypadku chodziło nie tylko o zrzucenie kilogramów, lecz także o poprawę zdrowia. Cel był więc następujący: znów poczuć się dobrze w swoim ciele i poprawić stan zdrowia! 😊

Co było dla Ciebie najtrudniejsze, żeby wykonać pierwszy krok i każdy kolejny?

Najtrudniejszym tematem do ogarnięcia było pilnowanie regularnych posiłków. W pracy mam przerwę, kiedy ją sobie wygospodaruję albo kiedy pacjent się spóźni lub nie przyjdzie – trudno tu mówić o regularności. No i oczywiście picie 2 l wody dziennie! Kiedyś jeśli wypiłam szklankę, to i tak było okej…

Co się zmieniło w Twoim życiu i jak się czujesz teraz, gdy dbasz o to co jesz oraz o regularną aktywność fizyczną?

Ogólnie zmienił się cały mój tryb dnia. Wszystko mam dokładnie poukładane – co, jak, kiedy i o której. Zwracam ogromną uwagę na to, co jem i co kupuję. Moje zdrowie poprawiło się. Nie mam problemów z żołądkiem, a wcześniej to było bardzo uciążliwe. Moja cera również tylko na tym zyskała. 😊 W zasadzie prawie codziennie wstaję pełna energii, optymizmu i jestem gotowa do działania. Zmienił się też mój sposób postrzegania diety. Dla mnie to już nie jest dieta, tylko styl odżywiania, za co jestem Ci ogromnie wdzięczna. Dieta wcale nie musi być nudna! Posiłki, które znajdują się w Twojej diecie są tak smaczne, że cała moja rodzina była zachwycona, gdy dla nich gotowałam. Przy okazji znalazłam nową pasję – gotowanie! 😊 Wszystko na plus.

Pochwal się proszę, z czego jesteś najbardziej dumna?

Z czego jestem najbardziej dumna? Po prostu z siebie! Nigdy wcześniej nie byłam tak zmotywowana i nie osiągnęłam takiego celu.

Co możesz powiedzieć o współpracy ze mną, co było w niej dla Ciebie najważniejsze?

Jestem bardzo zadowolona z Twojego podejścia do podopiecznych. Widać, że dbasz o nich i martwisz się, kiedy na czas nie wysyłają raportów lub dłużej nie odzywają się. Wszystkie Twoje przepisy są świetne i bardzo smaczne, przez co w ogóle nie odczułam, że jestem na diecie. Najważniejsze było dla mnie to, że uwzględniałeś moje prośby odnośnie preferowanego jedzenia. I nie karciłeś jak w weekend wpadła pizza i piwo, tylko motywowałeś, żeby pracować dalej. Widać, że jesteś człowiekiem pełnym pasji i kochasz to, co robisz.

Jak sobie radzisz teraz, gdy już osiągnęłaś swój pierwszy cel?

Po prostu kontynuuję to, co zaczęłam. Dbam o siebie, jem zdrowo i uprawiam aktywność fizyczną. Nie staję już co tydzień na wadze. Nauczyłam się, że kilogramy nie są wyznacznikiem dobrej sylwetki i w końcu czuję się dobrze w swoim ciele. Dziękuję! :):):):):):):):):)

Nie odkładaj swojej metamorfozy na jutro. Dołącz do podopiecznych Centrum Respo już dziś