-13 kg Daniel
Daniel

Powiedz proszę kilka słów o sobie. Czym się zajmujesz na co dzień, jaki masz charakter pracy, co lubisz, co Cię interesuje?

Cześć! Mam na imię Daniel, mam 24 lata. Na co dzień mieszkam w Niemczech i pracuję przy budowie wagonów kolejowych w fabryce Siemens. Moja praca różni się w zależności od obowiązków w danym dniu: czasem dużo siedzę, czasem chodzę, czasem pracuję fizycznie (naprawdę ciężko). Kiedyś regularnie trenowałem – przez 11 lat był to hokej na lodzie, a w międzyczasie rugby i judo. Niestety jakiś czas temu odpuściłem sobie jakiekolwiek ćwiczenia, przez co bardzo się zaniedbałem.

Dlaczego postanowiłeś zacząć? Jaki był Twój cel, co chciałeś osiągnąć?

Próbowałem własnymi siłami przygotować sobie plan diety, jednak skończyło się tak, że jadłem za mało i tylko wyrządziłem sobie krzywdę. Oczywiście udało mi się zrzucić sporo kilogramów, ale czułem się fatalnie i wyglądałem źle, bo straciłem też dużo tkanki mięśniowej. Szybko zrezygnowałem z rygorystycznej diety, a to z kolei doprowadziło do efektu jojo – w krótkim czasie przytyłem więcej, niż udało mi się schudnąć… Byłem załamany i potrzebowałem pomocy.

Dlaczego zdecydowałeś się na współpracę akurat ze mną?

Trafiłem na Ciebie przypadkiem, przeglądając Instagram. Zauważyłem jedną z przemian Twojego podopiecznego, efekty były zdumiewające. Od razu pomyślałem, że znasz się na rzeczy. Przejrzałem Twój profil i, widząc efekty wielu innych podopiecznych, postanowiłem napisać. Przekonało mnie też to, że jesteś dietetykiem klinicznym po studiach na Uniwersytecie Medycznym i kończysz doktorat – byłem pewny, że jesteś tą odpowiednią osobą. I nie myliłem się!

Co się zmieniło w Twoim życiu i jak się czujesz teraz, dbając o to co jesz i o regularną aktywność fizyczną?

Czuję się o wiele lepiej! Jestem mniej ospały, mam więcej energii. Największa poprawa dotyczy układu trawiennego, bo czuję się lekko każdego dnia. Wcześniej, kiedy jadłem przetworzone, tłuste i bogate w cukier produkty, czułem się ciężko, często pojawiały się wzdęcia i problemy gastryczne. Poza tym bardzo źle spałem, często zdarzało mi się zasypiać na kanapie, z jedzeniem w ręku. Moje życie zmieniło się na lepsze pod każdym względem, za co jestem Ci bardzo wdzięczny. Jestem naprawdę dumny ze zmian, które pomogłeś mi wprowadzić. Dawniej moja dieta składała się głównie z przetworzonych potraw, kupnych gotowców ze sklepu lub kantyny w pracy. Nie jadłem warzyw, owoców i wartościowych produktów zbożowych. Teraz bazą mojej diety jest nieprzetworzone jedzenie, stawiam na różnego rodzaju mięsa, nabiał, kasze, makarony, dużo warzyw i owoców. Nauczyłem się jeść zdrowo i przyjemnie. Wybieram dobre produkty, łączę je. Chętnie korzystam z Twoich przepisów, ale też tworzę własne, jeśli mam ochotę na coś szczególnego.

Czy uważasz, że dieta jest indywidualnie dopasowana?

Tak! W przesłanej przez Ciebie ankiecie zaznaczyłem, że zależy mi na tym, żeby posiłki były łatwe w przygotowaniu. Kiedy pierwszy raz spojrzałem na dietę, którą otrzymałem, byłem przerażony. Miałem wrażenie, że przygotowanie posiłków zajmie mi cały dzień. Nic bardziej mylnego! Gdy zacząłem szykować posiłki, okazało się, że przepisy są łatwe i szybkie. Dobrze wszystko zobrazowałeś i wyjaśniłeś krok po kroku jak przygotować każdy posiłek, a to bardzo ułatwiło zadanie! Poza tym wszystko mi smakuje i wcale nie czuję się, jakbym był na diecie.

Czy poleciłbyś współpracę ze mną innym osobom?

Jak najbardziej. Współpraca z Tobą to świetna sprawa! Raporty, które dodaję na swoim koncie na Twojej stronie bardzo motywują i ułatwiają utrzymanie zdrowego stylu życia. Czat, na którym jesteśmy w stałym kontakcie, też bardzo mi pomaga, bo odpowiadasz na każde, nawet najgłupsze pytanie i to w ekspresowym tempie. Jeżeli ktoś poprosi mnie o polecenie osoby do ułożenia diety i opieki, to na pewno wskażę mu Ciebie i Twoich podopiecznych, a wśród nich swoją metamorfozę. Także wielkie dzięki, Michale. Współpraca z Tobą to czysta przyjemność! :)

Nie odkładaj swojej metamorfozy na jutro. Dołącz do podopiecznych Centrum Respo już dziś