T-raise

Podnoszenie ramion leżąc w bok jest izolacyjnym ćwiczeniem z wykorzystaniem tylko własnej masy ciała, które wzmacnia ramiona, górną część pleców i mięsień czworoboczny. Jest idealnym ćwiczeniem dla osób borykających się z nadmierną kifozą (zgięciem) odcinka piersiowego.


  • W trakcie ruchu pamiętaj o mocnym napięciu mięśni pośladkowych. Pozwoli ci to ustabilizować pozycję i pogłębić zakresu ruchu.
  • Nie unoś głowy, postaraj się utrzymać ją w pozycji neutralnej.

Pozycja wyjściowa

  • Połóż się na brzuchu ze złączonymi kończynami dolnymi. Stawy kolanowe trzymaj wyprostowane.
  • Kończyny górne umieść odwiedzione na poziomie barków. Kciuki skieruj w górę.

Ruch

  1. Na wydechu unieś kończyny górne i klatkę piersiową z podłoża, mocno napinając mięśnie grzbietu i pośladki.
  2. Po osiągnięciu pełnego zakresu ruchu wróć do pozycji wyjściowej, wykonując wdech.
  • Mięsień prostownik grzbietu
  • Mięsień pośladkowy wielki
  • Mięsień naramienny (akton tylny)

Marzy Ci się osiągnięcie płaskiego brzucha?

Pobierz zestaw 10 najskuteczniejszych ćwiczeń na brzuch.

Zapisz się do Newslettera