Zrzucił 15 kg w 4 miesiące! Poznaj historię Janka, podopiecznego Centrum Respo

Zrzucił 15 kg w 4 miesiące! Poznaj historię Janka, podopiecznego Centrum Respo

Jak to się stało, że Janek, podopieczny Centrum Respo zmienił się nie do poznania? Przeczytaj naszą rozmowę z Jankiem! Janek,...

Jak to się stało, że Janek, podopieczny Centrum Respo zmienił się nie do poznania? Przeczytaj naszą rozmowę z Jankiem!Janek, jak wygląda Twój typowy dzień?

Mam 25 lat, od 7 roku życia jestem sportowcem. Gram w piłkę nożną już od 18 lat, interesuję się też siłownią i boksem. Trenuję zwykle 7 razy w tygodniu, to moja wielka pasja. Odpoczywam zwykle grając w gry, spędzam czas raczej aktywnie, ze znajomymi lub rodzicami. Ale miałem czas, gdy moje życie wyglądało kompletnie inaczej. 

Właśnie, opowiedz o tym czasie.  Skąd się wzięły Twoje problemy z wagą, skoro żyjesz tak aktywnie?

Miałem ciężki okres, może nawet depresję. Faktycznie, od 7 roku życia trenowałem, ale przyszedł taki czas, że obraziłem się na aktywność fizyczną. Przestałem robić cokolwiek, nagle miałem zero ruchu. Po latach gry w piłkę postanowiłem zamknąć ten rozdział i zmienić swoją ścieżkę. Ale nie wyszło to tak, jak sobie wyobrażałem. Jadłem dużo za dużo, nawet po 5-10 tysięcy kalorii. To były słodycze i nie tylko. Imprezowałem. Podupadłem na samopoczuciu i chciałem coś zmienić. Być taki jak kiedyś, zdeterminowany. Próbowałem chyba z 30 razy się zmobilizować, bo byłem coraz grubszy. Coś tam zmieniałem, ale zaraz wracałem do starego trybu życia. Za dużo w nim było imprez i śmieciowego jedzenia. Czułem się naprawdę źle.
Gdy porównuję, jak się wtedy czułem, a jak teraz, to jest niebo a ziemia.


Janek po 4 miesiącach współpracy

Jaki miałeś cel, zgłaszając się do Respo?

Chciałem zrobić formę życia i poczuć się lepiej. Ale mądrze, a nie tak, że znów się zapuszczę i przyjdzie efekt jojo. Chciałem zmienić swój styl życia i myślenie, żeby mieć ten spokój w głowie, że efekty będą trwałe.

Schudłeś 15 kg w zaledwie 4 miesiące. Miałeś kryzysy?

Nie. Jedzenie mi bardzo pasowało, jadłem rzeczy, które lubię. Mój nr 1 to burger, tak tak, mogłem jeść na diecie burgery. Lubię zupę meksykańską i dania tajskie. Miałem ich w diecie sporo i dalej te dania gotuję, bo one smakują po prostu bardzo dobrze, nie przypominają takich stereotypowo dietetycznych.

A jak z ruchem, przeprosiłeś się z nim?

Tak, wróciłem do sportu, na siłownię. Postanowiłem też znów grać w piłkę, zatęskniłem za tym. Po tylu latach w sporcie wróciła dawna motywacja, lubię trzymać dyscyplinę.
I takie miałem nastawienie do diety od razu, ale też ważny jest fun, przyjemność. To też miałem, bo dieta nie była żadnym cierpieniem czy wyrzeczeniem. Chciałem efektów i szybko je zobaczyłem.

To sportowe podejście i determinacja na pewno Ci pomogły, ale nie każdy je ma. Co powiedziałbyś osobom, które mają problem z motywacją i zbyt szybko odpuszczają?

Jeśli ktoś potrzebuje motywacji, to ją dostanie od dietetyka, bo on wspiera tak bardzo, jak się tego potrzebuje. Zawsze ma dobre słowo, poradę. Ja byłem nastawiony, że może być ciężko. Nie było. Nie mogłem czasem uwierzyć, że znów mi spadły kolejne kilogramy. To też mega motywuje, bo już się wie, że wystarczy podążać za planem i znów będzie niższy wynik na wadze.


Co podobało Ci się w Respo?

To, jak dużo się nauczyłem. Aplikacja to mega plus, nigdy nie widziałem podobnej, jest w niej dosłownie wszystko w jednym miejscu i jest, łatwe w obsłudze.
Wielki plus za jedzenie, które jest po prostu pyszne. Jadłem to co chciałem, miałem wybór, dietetyczka Dominika uwzględniała moje prośby.
Ten czat z dietetykiem to kolejny plus, mogłem pisać 24/7, często z tego korzystałem i na wszystko dostałem odpowiedź.
Zaskoczyło mnie, jak wiele pytań dostałem na starcie współpracy, o moje zdrowie, styl życia, jedzenie, które lubię i którego nie lubię. Od początku było widać, że to nie jest dieta gotowiec, tylko stworzona dla mnie od zera.

Jak oceniasz kontakt z Twoją dietetyczką Respo, Dominiką?

Nigdy mnie nie zawiodła. Wszystko tłumaczyła. Pisałem do niej często i na każde pytanie dostałem odpowiedź. Wiedziałem, że w Respo mam wsparcie dietetyka, ale nie zdawałem sobie sprawy, że tak dużo troski i wsparcia otrzymam. Naprawdę czułem, że Dominice zależy na moich efektach. Bardzo to doceniam.

To powiedz jeszcze na koniec, co się zmieniło, gdy przeszedłeś swoją metamorfozę.

Bardzo dużo. Znów jestem szczęśliwym człowiekiem. Lżej mi na wadze i na sercu, mam lepsze samopoczucie. Mam więcej energii, znów mi się chce realizować swoje kolejne cele. Dobrze śpię i czuję się sto razy lepiej. Minął już prawie rok, a ja dalej jem zdrowo i trzymam formę, z której jestem dumny.


Co o współpracy z Jankiem powiedziała Dominika Jucha – Ladzińska, dietetyczka Centrum Respo? Dominika to absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Medycznym. Interesuje się szczególnie dietoterapią zaburzeń metabolicznych – cukrzycy i insulinooporności – oraz psychodietetyczną pracą z pacjentem, a także dietami roślinnymi.

Bardzo miło wspominam współpracę z Jankiem! Od samego początku był bardzo zaangażowanym we współpracę Podopiecznym. Zadawał dużo pytań, więc na bieżąco rozwiewałam jego wątpliwości. Od pierwszych dni współpracy Janek zaangażował się w regularne treningi na siłowni. Z każdym pomiarem mogłam obserwować fenomenalne efekty zarówno na wadze, jak i w pomiarach. Janek nie zwalniał tempa! Jego przykład pokazuje, jak spektakularne efekty może dać połączenie dopasowanego deficytu energetycznego i treningów.
Janek nauczył się zdrowych nawyków żywieniowych i często podkreślał, że dzięki temu jest spokojny o swoją formę.

Jaki jest Twój cel? Osiągnij go z nami pod okiem dyplomowanego dietetyka i z aplikacją, która wspiera Cię na każdym kroku. Zamów idealnie dopasowaną do Ciebie dietę bez wyrzeczeń!

Schudnij w Respo
pod okiem dietetyka!

Dopasuje Ci idealny plan zgodnie z Metodą Respo, jedyną w Polsce metodą odchudzania ze skutecznością potwierdzoną badaniami naukowymi.

Sprawdź pakiety z dietą