Zercher squat with power band

Ta wersja przysiadu świetnie sprawdzi się w budowaniu siły oraz kształtowaniu mięśni ud i pośladków. Sposób, w jaki trzymasz power band, angażuje do pracy izometrycznej również mięśnie obręczy barkowej i ramion. Jeżeli masz problemy z zachowaniem stabilnej pozycji lub zejściem do odpowiedniej głębokości – skróć zakres ruchu. Regularny trening oraz odpowiednia technika z czasem pozwolą Ci na jego pogłębienie i większą kontrolę.Jak prawidłowo wykonać ćwiczenie

  • Stań prosto, ustaw stopy równolegle na szerokość bioder lub odrobinę szerzej. Załóż power band pojedynczo przez stopy i łokcie. Przedramiona ustaw przed sobą, prostopadle do podłoża.
  • Weź wdech nosem i zacznij wypychać biodra w tył i w dół. Łokcie skieruj między kolana.
  • Zatrzymaj ruch, gdy biodra znajdą się na wysokości kolan. Następnie wróć tym samym torem w górę, robiąc wydech ustami. Zwróć uwagę na to, by stawy skokowe, kolana, biodra, barki i głowa znajdowały się w jednej linii (patrząc z boku).
  • Kolana przez cały czas muszą znajdować się nad stopami. Zachowaj stabilny tułów oraz neutralne krzywizny kręgosłupa podczas ćwiczenia.