Martwy ciąg rumuński

<p><span style="font-weight: 400;">Martwy ciąg rumuński</span><span style="font-weight: 400;"> to jedno z lubianych, bardzo popularnych ćwiczeń wielostawowych, angażujące do pracy niemal całe ciało. Świetnie uczy ruchu zawiasu biodrowego. Przy poprawnej technice wykonania jest bardzo skutecznym bodźcem treningowym, po który chętnie sięgają osoby na każdym stopniu zaawansowania. </span><span style="font-weight: 400;"><br /> </span><span style="font-weight: 400;"><br /> </span><span style="font-weight: 400;">Choć </span><span style="font-weight: 400;">martwy ciąg rumuński </span><span style="font-weight: 400;">uważany jest za ćwiczenie trudne, a czasem i szkodliwe dla kręgosłupa – nie ma powodów do obaw. Przy odpowiednio dobranym obciążeniu i prawidłowej technice, możesz spokojnie włączyć je do swojego planu treningowego.</span></p>

  • Jeżeli z powodu ciężaru trudno utrzymać ci sztangę w rękach, możesz skorzystać ze specjalnych pasków lub haków do podnoszenia ciężarów.
  • Pamiętaj, żeby w trakcie całego ruchu rozkładać ciężar ciała równomiernie na całych stopach. Nie przechylaj się ani na pięty, ani na palce.
  • Ruchy w pozycji stojącej, z dużym obciążeniem powinny być wykonywane w butach z twardą podeszwą lub boso. Miękkie buty do biegania w takiej sytuacji są bardzo niestabilne.

Marzy Ci się osiągnięcie płaskiego brzucha?

Pobierz zestaw 10 najskuteczniejszych ćwiczeń na brzuch.

Przetwarzam Twoje dane zgodnie z polityką prywatności.