Front raise with power band

Ćwiczenie front raise angażuje mięśnie naramienne, szczególnie przedni akton. Dodatek w postaci power banda pozwala na mocniejsze zaktywizowanie innych mięśni obręczy barkowej i ramion.Jak prawidłowo wykonać ćwiczenie

  • Stań prosto, ze stopami na szerokość bioder. Ściągnij barki w dół (wyobraź sobie, że chcesz odsunąć je jak najdalej od szyi). Ramiona ułóż luźno przed sobą, zablokowane w łokciach. Załóż power band pod stopy i chwyć w dłonie ustawione na szerokość barków. Powierzchnię dłoniową skieruj na ciało.
  • Wykonaj ruch zgięcia w stawach ramiennych, prowadząc dłonie przed sobą na wysokość barków. Nie wykonuj elewacji (wzniesienia) barków.
  • Zatrzymaj ruch, kiedy dłonie znajdą się na wysokości barków, a następnie wróć do pozycji początkowej, kontrolując napięcie gumy.
  • Zachowaj stabilny tułów i nie zmieniaj pozycji początkowej podczas ruchu. Pogłębianie zakresu z odcinka lędźwiowego to błąd. Jeżeli mobilność barków nie pozwala Ci na pełen wyprost w stawie ramiennym, zmniejsz zakres ruchu, ale nie zmieniaj ustawienia kręgosłupa.