Sałatka z pieczonymi gnocchi, warzywami i kurczakiem
Szukasz posiłku, który świetnie sprawdzi się po treningu? Sałatka z pieczonymi gnocchi, warzywami i kurczakiem to jest to! W porcji dostarcza bowiem solidnej dawki białka i węglowodanów, a dodatkowo zawiera porcję witamin, składników mineralnych czy błonnika. Wspomoże więc regenerację po treningu, a także zoptymalizuje proces syntezy białek mięśniowych. Smacznego!
Kategorie
Ile porcji chcesz zrobić?
To zdeterminuje ilość i gramaturę składników poniżej.
Wartość odżywcza na 1 porcję
Składniki
| Ilość | Składnik |
|---|---|
|
0,5
|
opakowania gnocchi
250 g
|
|
150 g
|
mięsa z piersi kurczaka
|
|
0,3
|
sztuki cebuli czerwonej
20 g
|
|
15 g
|
rukoli
|
|
0,2
|
opakowania jogurtu naturalnego 2%
60 g
|
|
0,3
|
łyżki majonezu light
5 g
|
|
0,6
|
łyżeczki oliwy z oliwek
3 g
|
|
0,2
|
sztuki bakłażana
49,99 g
|
|
0,2
|
opakowania sera mozzarella light
30 g
|
|
2,5
|
sztuki pomidorków koktajlowych
50 g
|
|
1
|
szczypta soli
0,25 g
|
|
1
|
szczypta pieprzu
0,25 g
|
|
0,5
|
łyżeczki oreagno
1,5 g
|
Kliknij i odhacz składnik, który już masz.
Wartość odżywcza na 1 porcję
Sposób przygotowania
Rozgrzewamy piekarnik do 200 stopni Celsjusza, używając funkcji góra-dół bez termoobiegu.
Myjemy dokładnie bakłażana i kroimy go w cienkie plasterki (około 0,5 cm grubości). Jeśli bakłażan jest bardzo duży, każdy plasterek przekrawamy jeszcze na pół, tworząc półplasterki.
Cebulę obieramy i kroimy ją w piórka. Mięso kroimy w kostkę o wielkości około 2 cm.
Przekładamy gnocchi, plasterki bakłażana, pokrojoną cebulę oraz surowe kawałki kurczaka do jednej dużej miski. Dolewamy do wszystkich składników oliwę z oliwek, wsypujemy suszone oregano, sól oraz pieprz.
Mieszamy zawartość miski bardzo starannie łyżką lub czystymi dłońmi tak długo, aż każdy kawałek gnocchi, warzyw i mięsa zostanie równomiernie pokryty przyprawami oraz oliwą.
Wysypujemy całą zawartość miski na dużą blachę wyłożoną papierem do pieczenia i rozkładamy składniki płasko, aby składniki nie nachodziły na siebie, dzięki temu wszystko równomiernie się upiecze.
Blachę wkładamy do nagrzanego piekarnika bez żadnego przykrycia i pieczemy całość przez 20 minut.
W połowie czasu pieczenia (po upływie 10 minut) wysuwamy ostrożnie blachę i za pomocą łopatki przewracamy gnocchi oraz warzywa na drugą stronę.
Kontynuujemy pieczenie do momentu, aż gnocchi staną się z zewnątrz lekko chrupiące i złociste, a plasterki bakłażana będą całkowicie miękkie i lekko brązowe na brzegach.
Pomidorki koktajlowe myjemy i przekrajamy je na połówki, a ser mozzarella rwiemy palcami na mniejsze kawałki.
Przygotowujemy sos. W miseczce łączymy jogurt naturalny z majonezem i mieszając energicznie łyżeczką, aż powstanie gładka, jednolita masa bez grudek.
Przekładamy gorące, upieczone składniki na talerz, dodajemy świeżą rukolę, połówki pomidorków oraz kawałki sera.
Polewamy całą sałatkę przygotowanym sosem jogurtowym bezpośrednio przed zjedzeniem.
