
Zupa krem z kukurydzy z kurczakiem
Oryginalna, lekko słodka, sycąca, o obłędnym smaku. Zupa krem z kukurydzy z kurczakiem to przepis na cudownie pyszny obiad dla fanów kuchni meksykańskiej i nie tylko. Jej przygotowanie jest naprawdę proste, a lista składników krótka – to więc idealny wybór także dla zapracowanych. Wypróbuj, a obiecujemy, że zniknie z talerza w okamgnieniu. Smacznego!

Kategorie





Dołącz do naszych podopiecznych i uzyskaj dostęp do najsmaczniejszych zdrowych przepisów.
Dodaj do ulubionych przepisy, na które masz ochotę, a my uwzględnimy je w Twoim jadłospisie. W Respo jesz tylko to co lubisz.
Zagwarantujemy Ci przyjemny tryb pozbywania się złych kilogramów.
Jesteś naszym podopiecznym? Zaloguj się, aby zobaczyć przepisy.
Ile porcji chcesz zrobić?
To zdeterminuje ilość i gramaturę składników poniżej.
Składniki
Ilość | Składnik |
---|---|
1
|
opakowanie kukurydzy konserwowej
240 g
|
3
|
sztuki ziemniaków
210 g
|
4
|
łyżeczki oliwy
20 g
|
200 g
|
piersi kurczaka
|
2
|
szklanki bulionu
500 g
|
0,5
|
łyżeczki czosnku
1,5 g
|
0,5
|
plastra imbiru
2,5 g
|
1
|
szczypta soli
0,25 g
|
1
|
szczypta pieprzu
0,25 g
|
1
|
łyżeczka szczypiorku
5 g
|
Kliknij i odhacz składnik, który już masz.
Sposób przygotowania
Ziemniaki obieramy i kroimy w małą, równą kostkę. Pierś z kurczaka kroimy w mniejszą kostkę. Kukurydzę odsączamy na sitku.
W garnku na średnim ogniu rozgrzewamy oliwę. Dodajemy pokrojonego kurczaka i smażymy, aż mięso się zetnie i lekko zarumieni.
Do garnka dodajemy pokrojone ziemniaki, kukurydzę (bez zalewy), starty imbir oraz czosnek granulowany. Mieszamy wszystkie składniki.
Zalewamy gorącym bulionem, doprawiamy solą i pieprzem do smaku. Doprowadzamy do wrzenia, a następnie zmniejszamy ogień i gotujemy pod przykryciem przez około 10-15 minut, aż ziemniaki będą miękkie.
Gdy zupa jest gotowa, część zupy (około 1/2 lub 2/3) przelewamy do blendera (bez kawałków kurczaka) i miksujemy na gładki krem. Następnie przelewamy z powrotem do garnka i mieszamy z pozostałą częścią zupy, jeśli wyszła zbyt gęsta, dolewamy ciepłą wodę do uzyskania preferowanej konsystencji.
Próbujemy i jeśli potrzeba doprawiamy ponownie do smaku solą, pieprzem i innymi użytymi przyprawami. Przed podaniem posypujemy pokrojonym szczypiorkiem.
Wyślij przepis na e-mail
Nasze najlepsze przepisy, prosto na Twoja skrzynkę e-mail.