-22 kg Edyta
Edyta

Powiedz proszę kilka słów o sobie. Czym zajmujesz się na co dzień, czym się interesujesz?

Mam na imię Edyta, mam 47 lat i pracuję jako pielęgniarka. Do niedawna była to praca zmianowa (dzień/noc), obecnie pracuję za granicą, tylko w ciągu dnia. Zawsze interesował mnie zdrowy styl życia, ale charakter pracy nie pozwalał mi prowadzić go w pełni. Teraz, dzięki zmianie pracy i podjęciu współpracy z Tobą, wszystko się zmieniło.

Co sprawiało Ci największe problemy zanim zdecydowałaś się na współpracę ze mną?

Największy problem stanowiły nieregularnie spożywane posiłki i zajadanie stresu słodyczami. Jadłam za dużo makaronu, owoców, nabiału czy pizzy, nie uwzględniałam w diecie zdrowych tłuszczów. Przez to jakiekolwiek starania w kierunku prowadzenia zdrowego stylu życia i tak nie przynosiły żadnych efektów. Nie potrafiłam też wyliczyć zapotrzebowania na poszczególne składniki odżywcze, mimo że na studiach miałam dietoterapię i wiedziałam, jak jest to istotne.

Dlaczego postawiłaś na współpracę akurat ze mną? Czym Cię przekonałem?

Decyzję podjęłam wspólnie z moją córką, która pomogła mi w wyborze odpowiedniej osoby. Pod uwagę wzięłyśmy przede wszystkim kompetencje. Każdy trener czy dietetyk pokazuje spektakularne efekty przemian swoich podopiecznych jako reklamę, natomiast dla mnie ważne było to, gdzie taka osoba nabyła wiedzę i co sobą reprezentuje. Metamorfozy nie są najważniejsze, bo końcowy efekt zależy przecież od zaangażowania i pracowitości podopiecznego, bez tego nawet najlepiej ułożony plan nie sprawdzi się. Czym mnie przekonałeś? Poza tym, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, bo ukończyłeś studia z dietetyki klinicznej i kontynuujesz naukę na doktoracie, ujął mnie Twój urok osobisty.

Co zmieniło się w Twoim życiu i jak się czujesz teraz, gdy stosujesz moje zalecenia?

Moje życie wygląda teraz zupełnie inaczej, zmieniło się na lepsze! Nigdy wcześniej nie czułam się tak dobrze w swoim ciele. Poprawiło się moje samopoczucie, kondycja skóry, mam więcej energii, często się uśmiecham i podobam się sobie. Jak każdy, mam gorsze momenty – dużo pracy, stres związany z emigracją i wiele innych czynników powodują, że czasem nie mam ochoty iść na siłownię, ale trwa to krótko, bo szkoda mi psuć tego, co już osiągnęłam.

Jak obecnie wygląda Twoja dieta? Masz ulubione przepisy, po które sięgasz najchętniej?

Odkąd przestrzegam Twoich zaleceń, jem więcej warzyw, mniej węglowodanów, staram się też dbać o podaż zdrowych tłuszczów – oliwa, awokado czy orzechy to produkty, które zawsze mam w kuchni. Spośród Twoich przepisów najbardziej smakują mi jajka na oliwie z papryką na śniadanie, uwielbiam też owsiankę z kakao, orzechami i bananem. Na obiad wybieram zazwyczaj warzywa duszone na oliwie lub w mleku kokosowym, do tego soczewica, kasza jaglana albo gryczana. Ostatni posiłek to znowu warzywa i jajka z oliwą.

Czy uważasz, że dieta jest dobrze dopasowana do potrzeb Twojego organizmu i do Twojego stylu życia?

Tak, uważam, że jest indywidualnie dopasowana. Propozycji posiłków jest tak wiele, że mogę wybierać to, co mi smakuje, a do tego dieta nie jest monotonna. Przygotowanie posiłków nie sprawia mi żadnych problemów. Opanowałam to do perfekcji, dzięki czemu oszczędzam mnóstwo czasu. Uwzględniłeś wszystkie moje prośby, preferencje, wziąłeś też pod uwagę wyposażenie kuchni – bardzo skrupulatnie podszedłeś do tematu, ale nie spodziewałam się niczego innego.

Co w naszej współpracy cenisz najbardziej?

Współpraca z Tobą to jedna z najlepszych decyzji, jaką kiedykolwiek podjęłam. Żałuję tylko, że zrobiłam to tak późno. Ważne jest dla mnie indywidualne podejście oraz świetna atmosfera, w tym brak nacisku i stresu. Kiedy do czegoś się zmuszam, to nie przynosi pozytywnych efektów. Tu nie mam tego problemu, bo współpraca z Tobą to czysta przyjemność.

 

Nie odkładaj swojej metamorfozy na jutro. Dołącz do podopiecznych Centrum Respo już dziś