-19 kg Tomasz
Tomasz

Powiedz proszę kilka słów o sobie. Czym się zajmujesz na co dzień, jaki masz charakter pracy, co lubisz, co Cię interesuje?

Mam 30 lat i pracuję w firmie produkującej kominki. Charakter pracy stojący, lecz nie jest to ciężka praca (polega na składaniu/skręcaniu elementów w jedną całość). Wstaję codziennie o 5 rano. Po pracy często gotuję na kolejne dni. Interesuję się sportem (ogólnie), a od kilku lat również dietetyką i dietoterapią.

Dlaczego postanowiłeś zacząć? Jaki był Twój cel, co chciałeś osiągnąć współpracując ze mną?

Całe życie uprawiałem sport, lecz po wyjeździe z kraju trochę to zaniedbałem. Przytyłem prawie 20 kg, moje samopoczucie było już w nienajlepszym stanie. Współpracując z Tobą chciałem dokonać redukcji tkanki tłuszczowej, poprawiając przy tym stan swojego zdrowia.

Co spowodowało, że postanowiłeś dokonać metamorfozy swojej sylwetki?

Złe samopoczucie, nadmiar tkanki tłuszczowej, ograniczona sprawność.

Co było dla Ciebie najtrudniejsze, żeby wykonać pierwszy krok i każdy kolejny?

Podejmując współpracę z Tobą, nie miałem zbyt dużych dylematów. Obserwowałem Cię dłuższy czas i widziałem, że idę w dobrym kierunku. Dwa lata temu uczestniczyłem również w kursach z zakresu dietetyki. Wiedza, którą tam nabyłem, pokrywała się w większości z tym co mi zalecałeś, ale kurs dietetykiem nie czyni i trzeba kogoś, kto ubierze to w całość, mimo że w niektórych kwestiach wiedziałem o co chodzi i dlaczego jest w planie żywieniowym tak, a nie inaczej.

Co się zmieniło w Twoim życiu i jak się czujesz teraz, gdy dbasz o to co jesz oraz o regularną aktywność fizyczną?

Moje życie zmieniło się na lepsze. Uważam, że właściwe odżywianie (co jest pojęciem bardzo szeroko rozumianym) w połączeniu z aktywnością fizyczną to podstawa do prawidłowego codziennego funkcjonowania.

Pochwal się proszę, z czego jesteś najbardziej dumny?

Z tego, że jestem cierpliwy i że dzięki temu mogłem zrobić pierwszy krok. Na początku nic nie jest proste i jeśli coś szło nie po mojej myśli, to pierwsze co robiłem, to starałem się szukać winy w sobie, a nie w planie żywieniowym i szukać rozwiązań (z reguły jest ich tysiące, tylko trzeba się spokojnie zastanowić).

Co możesz powiedzieć o współpracy ze mną, co było w niej dla Ciebie najważniejsze?

Jestem zadowolony ze współpracy, dlatego cały czas ją kontynuuję. Najważniejsze są wskazówki, które otrzymuję, bo to one są wyznacznikiem prawidłowego działania.

Jak sobie radzisz teraz, gdy już osiągnąłeś swój pierwszy cel?

Radzę sobie bardzo dobrze. Dzięki temu, że zrealizowałem pierwszy cel, mam sporo następnych.

Nie odkładaj swojej metamorfozy na jutro. Dołącz do podopiecznych Centrum Respo już dziś