-15 kg Sylwia
Sylwia

Sylwia to miłośniczka podróży i muzyki. Wolny czas spędza w dobrym towarzystwie. Dziś lubi też grać w koszykówkę i piłkę nożną, pływać i jeździć na rowerze. Zanim zaczęła swoją przygodę z metamorfozą myśl o zmianach kiełkowała jej w głowie od jakiegoś czasu. Sylwia miała dosyć tego, że nie może sobie kupić nowych ubrań, bo wszystko co jej się podobało było tylko w mniejszych rozmiarach…Przeczytaj koniecznie, jak to się stało, że Sylwia pozbyła się ponad 15 kilogramów nadwagi i dziś ubiera się tak jak lubi!

Przełomowy moment

Sylwia po przyjeździe do Warszawy wpadła w wir szybkiego i niezdrowego życia. Imprezy, jedzenie na mieście, zajadanie stresu słodyczami… Do tego brak czasu i chęci na aktywność sportową. Zaczęła przybierać na wadze, ale nie przeszkadzało jej to, aż do dnia kiedy wydarzył się wypadek i musiała przejść zabieg na kolano. Wtedy usłyszała od lekarza, że lepiej będzie jeśli zrzuci trochę kilogramów i odciąży kolana.  Sylwia postanowiła zgłosić się do Michała.

Odchudzanie z Metodą Respo

Na samym początku współpracy Michał zebrał od Sylwii sporo informacji, aby przygotować plan, który będzie w pełni responsywny czyli dostosowany do jej potrzeb, upodobań i stylu życia. Sylwia uwielbiała fast-foody i w jej codziennej diecie było mnóstwo soli i nasyconych kwasów tłuszczowych. Jej dieta była uboga w kwasy omega-3, Sylwia ani nie jadła ryb, ani nie stosowała odpowiedniej suplementacji. Sylwia jadła też zbyt duże porcje w stosunku do swojej aktywności fizycznej i przez to pojawiła się u niej nadwaga. Próbowała stosować różne diety, były one jednak bardzo monotonne i…. zniechęcające.

 

Michał zaproponował plan oparty na 4 prostych posiłkach, które Sylwia mogła przygotować do pracy wieczór wcześniej. Dieta była sycąca, odżywcza i zbilansowana pod względem witamin, składników mineralnych i nienasyconych kwasów tłuszczowych.

 

Oczywiście Metoda Respo zgodnie z którą działa Michał (i cały zespół Centrum Respo) to nie tylko dieta! Sylwia otrzymała również plan ćwiczeń do wykonywania w domu. Ich celem było przede wszystkim przywrócenie pełnej sprawności, tak aby Sylwia poczuła się mocniej i pewniej. I tak, krok po kroku przy stałym wsparciu Michała Sylwia wprowadzała w życie nowe, zdrowe nawyki.  

Przebieg metamorfozy

Dieta Sylwii była pełna owoców – Michał zaproponował „owocowe kolacje” (tak, tak, to kolejny dowód, że można schudnąć jedząc owoce wieczorem), owsianki a nawet naleśniki z kremem czekoladowym.  Jesteś ciekawa, jak jadła Sylwia? Oto przykładowy dzień w jej planie:

 

Śniadanie: Placuszki twarogowe z jabłkiem

Drugie śniadanie: Budyń jaglany

Obiad: Sałatka z awokado i mozzarellą

Kolacja: Winogrona

 

Sylwia jest perfekcjonistką i lubi działać według planu, więc jedzenie zgodnie z ułożonym przez Michała jadłospisem bardzo jej odpowiadało. Często pisała do Michała, opowiadając jak się czuje, czy coś chciałaby zmienić i Michał reagował bez problemu wymieniając posiłki w jadłospisie, modyfikująć trening lub doradzając, jak sobie radzić w sytuacji wakacyjnych wyjazdów. Czy było coś, co sprawiło jej trudność w trakcie odchudzania? Najtrudniejsze było przestawienie się z wcześniejszego trybu jedzenia czyli zamienienie jedzenia „śmietnikowego” na zdrowe i mniej przetworzone – przyznaje Sylwa. 

 

Pierwsze kilogramy zaczęły systematycznie spadać od pierwszych tygodni diety. A po roku współpracy Sylwii z Michałem bilans zysków i strat wygląda tak: na wadze zanotowano 15,7 kilogramów mniej, w talii ubyło 14 centymetrów, a w biodrach jest aż 36 centymetrów mniej! To jedyne „straty” w trakcie odchudzania Sylwii. A co podopieczna Michała zyskała? Mnóstwo dobrych rzeczy! Dziś zwraca ogromną uwagę na to, co je i co kupuje. Jej zdrowie poprawiło się i nie choruje tak często jak wcześniej. Zmienił się też jej sposób postrzegania diety. – Wcześniej dieta kojarzyła mi się z czymś monotonnym, drogim i z zakazami, a wcale tak nie jest, posiłki są szybkie, pyszne i tanie. Teraz dla mnie to już nie jest dieta, a normalne zdrowe odżywianie. Dziękuje za wyrobienie u mnie tych nawyków.

Sylwia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i… dalej współpracuje z Centrum Respo. Zobacz, jak wyglądał jej metamorfoza w kolejnych tygodniach. 

 

TYDZIEŃ MASA CIAŁA OBWÓD PASA OBWÓD BIODER OBWÓD UDA OBWÓD RAMIENIA
1 71 84 112 64 31
3 69 85 106 53 30
11 65 84 96 57 28
23 61,5 80 90 54 26
37 59,8 78 86 52 24
55 56,9 74 82 52 23
74 55,3 70 78 51 23

Jak Sylwia podsumowuje swoją metamorfozę i współpracę z Michałem:

Czuję się o wiele lepiej, mam więcej energii, lepszy nastrój, więcej pewności siebie. Udało mi się wyrobić zdrowe nawyki. Sama mobilizuję się do aktywności fizycznej i kontroluję swoje zachcianki żywieniowe. Zawsze odpowiadałeś na moje pytania. Kiedy łapałam dola to dodawałeś otuchy, motywowałeś. Uwzględniałeś też wszystkie moje sugestie co do diety i treningów. Podczas naszej współpracy udało Ci się nauczyć mnie właściwego sposobu odżywiania. Jestem bardzo zadowolona z Twojego podejścia do współpracy ze mną. Profeska pod każdym względem.

Nie odkładaj swojej metamorfozy na jutro. Dołącz do podopiecznych Centrum Respo już dziś