-17 kg Piotr
Piotr

Powiedz proszę kilka słów o sobie. Czym się zajmujesz na co dzień, jaki masz charakter pracy, co lubisz, co Cię interesuje?

Od 4 lat mieszkam w Niemczech, w miasteczku uzdrowiskowym Wiesbaden położonym w Hesji. Pracuję zawodowo jako kierowca ciężarówki, czyli mam pracę siedzącą. Od dłuższego czasu chodzę na siłownię, co stało się moim hobby. Drugą moją pasją jest piłka nożna i zgłębianie wiedzy na jej temat. Sam też gram od roku w polskiej drużynie piłkarskiej Polonia Wiesbaden.

Dlaczego postanowiłeś zacząć? Jaki był Twój cel, co chciałeś osiągnąć współpracując ze mną?

Wszystko zaczęło się w momencie, gdy postanowiłem skończyć z nałogiem, jakim jest palenie papierosów. Dla mnie było jasne, że zrezygnowanie z nałogu będzie wiązało się z przybraniem na wadze. Chciałem tego uniknąć, dlatego postanowiłem zmienić nawyki żywieniowe. Przez przypadek trafiłem na Twoją stronę na Facebooku. Po bliższym zapoznaniu się z ofertą postanowiłem podjąć z Tobą współpracę. Dla mnie cel był w tym momencie jeden – redukcja, bo uświadomiłem sobie, że przez swoje zaniedbanie zgromadziłem dużo tłuszczu.

Co spowodowało, że postanowiłeś dokonać metamorfozy swojej sylwetki?

Czułem się źle ze swoim ciałem i duża waga zaczęła mi bardzo przeszkadzać.

Co było dla Ciebie najtrudniejsze, żeby wykonać pierwszy krok i każdy kolejny?

Początek nie był łatwy, jak to bywa w większości przypadków. Trudno było mi pożegnać się ze starymi nawykami żywieniowymi, ponieważ od zawsze lubiłem dużo zjeść, do tego słodycze, które jadłem zbyt często. Trudno było zmobilizować się do regularnego chodzenia na siłownię i przygotowania posiłków na cały dzień. Ale po krótkim czasie udało mi się zmienić moje podejście i cały tryb życia.

Co się zmieniło w Twoim życiu i jak się czujesz teraz, gdy dbasz o to co jesz oraz o regularną aktywność fizyczną?

Obecnie czuję się dużo lepiej ze swoim ciałem, sport daje mi naprawdę dużą frajdę i jestem dumny z tego, że moja sylwetka wygląda dużo lepiej niż wcześniej.

Pochwal się proszę, z czego jesteś najbardziej dumny?

Jestem dumny z siebie, gdyż wiem, że wykonałem w ciągu tych kilku miesięcy kawał ciężkiej roboty, co kosztowało mnie również wiele wyrzeczeń. Cieszę się też z tego, że wypracowałem w sobie nawyk regularnych treningów na siłowni, co z czasem stało się moją pasją.

Co możesz powiedzieć o współpracy ze mną, co było w niej dla Ciebie najważniejsze?

Najważniejsze było Twoje podejście do diety, bez sztywnych ram i konkretnych posiłków, duża swoboda w doborze dań i ciekawe przepisy. Ważne było to, że na początku był szybki spadek wagi, co było motywujące. Dobry kontakt i szybkie odpowiedzi na nurtujące pytania.

Jak sobie radzisz teraz, gdy już osiągnąłeś swój pierwszy cel?

Moim zdaniem radzę sobie świetnie. To co na początku było dla mnie nie lada wysiłkiem, do którego niekiedy musiałem się zmuszać (brak chęci, ciężki dzień w pracy) w chwili obecnej przerodziło się w cos przyjemnego, bez czego nie wyobrażam sobie aktualnie mojego planu dnia.

Nie odkładaj swojej metamorfozy na jutro. Dołącz do podopiecznych Centrum Respo już dziś