-13 kg Mateusz
Mateusz

Poznaj historię Mateusza, który najpierw schudł z nami 13 kilogramów i nie przeszkodziła mu w tym nawet praca zmianowa. Gdy osiągnął ten cel, postawił sobie następny – chciał uzyskać wysportowaną sylwetkę. Jak postanowił, tak zrobił i  pod naszymi skrzydłami zbudował nową umięśnioną sylwetkę.

Ciągle w drodze

Praca kierowcy samochodów ciężarowych to przepis na totalnie siedzący tryb życia. A to zdecydowanie nie sprzyja dbaniu o zdrowie i sylwetkę. Mateusz doskonale zdawał sobie sprawę z problemu i samodzielnie podejmował więc próby odchudzania, jednak bez powodzenia. Stosowane diety prowadziły do zniechęcenia spowodowanego ciągłym poczuciem głodu i licznymi wyrzeczeniami. Decydującym momentem było otrzymanie niekorzystnych wyników badań krwi. Wtedy Mateusz postanowił, że pora działać i nie dopuścić do pogorszenia się stanu zdrowia. To właśnie wtedy z nadzieją, że kolejna próba zrzucenia kilogramów zakończy się sukcesem, Mateusz trafił pod skrzydła Michała.  

Początki zmiany

Celem Mateusza była nie tylko redukcja masy ciała, lecz także poprawa zdrowia i samopoczucia. Jego marzeniem była również wysportowana sylwetka i ładnie podkreślony „kaloryfer” na brzuchu. 😉 Z przeprowadzonego na początku współpracy wywiadu, Michał dowiedział się, że Mateusz bardzo często sięgał po wysokokaloryczne, niezdrowe przekąski, a ze względu na zmianowy tryb pracy, stale czuł się niewyspany. Nie miał więc czasu ani ochoty na spędzanie czasu w kuchni, czy poświęcanie go na aktywność fizyczną. Michał wiedział, że ze względu na rodzaj pracy, dieta Mateusza musi zawierać dania, które są smaczne i odżywcze, a przy tym… łatwe do zapakowania! Wszystko po to, aby łatwo było sięgać po nie w trasie i żeby nie być skazanym na kupowane „po drodze”, niezdrowe przekąski. Wśród zaproponowanych Mateuszowi potraw, znalazły się liczne koktajle (chociażby koktajl daktylowy czy marchewkowy), czyli szybkie, wartościowe posiłki, do zjedzenia w samochodzie. Jednym słowem – to dieta została dopasowana do Mateusza, a nie Mateusz dopasowywał się do diety. Tak jest w przypadku każdego podopiecznego, bo pracujemy zgodnie z Metodą Respo.

Jak wyglądał przykładowy dzień w diecie Mateusza? Na przykład tak:

Śniadanie: Burrito

Drugie śniadanie: Koktajl daktylowy

Obiad: Zupa krem z buraczków

Kolacja/przekąska: Orzechy laskowe

Przebieg metamorfozy

W trakcie planowania diety, Michał wziął pod uwagę fakt, że Mateusz chciał ją stosować wspólnie z żoną. Dieta skrojona więc została na miarę tak, aby mogli przygotowywać posiłki i pracować nad sylwetką razem. Co więcej, w diecie Mateusza nie zabrakło również miejsca na „szybkie” przekąski, do zjedzenia w pracy, gdy nie ma czasu na dłuższą przerwę. Wśród przekąsek pojawiły się orzechy i gorzka czekolada, które nie dostarczały „pustych kalorii”, jak wiele słodyczy, ale wzbogacały dietę w mnóstwo niezbędnych składników mineralnych, witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Kolejnym ważnym elementem współpracy z Mateuszem była praca nad sylwetką i zmianą podejścia do sposobu spędzania wolnego czasu. Trzeba powiedzieć, że do momentu rozpoczęcia współpracy z Michałem Mateusz nie był zbyt aktywny. Zmiana nastąpiła, gdy poza skrojonym na miarę, responsywnym planem diety, Mateusz otrzymał również program ćwiczeń składający się z 3 sesji treningowych tygodniowo oraz zalecenie i zachętę do aktywnego spędzania wolnego czasu. 

Efekty

Początkowo, celem Mateusza była redukcja masy ciała – już na początku masa ciała spadała szybko, dzięki czemu Mateusz poczuł się znacznie lepiej i lżej, a treningi przestały stanowić dla niego trudność. Co więcej, obecnie Mateusz nie wyobraża sobie dnia bez sportu – nieważne, czy są nim ćwiczenia w domu czy bieganie! Dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie i regularnym ćwiczeniom poprawiła się jakość snu i regeneracji, a rodzina Mateusza zauważyła, że jest on dużo szczęśliwszy, a uśmiech regularnie gości na jego twarzy. 😊 Mateusz i Michał pracują nad dalszą poprawą wyglądu sylwetki – należy jednak podkreślić, że już teraz, efekty są naprawdę spektakularne, a Mateusz może pochwalić się pięknie podkreślonymi mięśniami brzucha!

TYDZIEŃ MASA CIAŁA OBWÓD PASA OBWÓD BIODER OBWÓD UDA OBWÓD RAMIENIA
1 79 97 93 51 33
3 76 92 89 50 29
13 74 80 86 50 32
21 66 73 79,5 49 29,5
31 67 75 78 49 31
41 72 76 82 52 31
51 75 81 83 52,5 34

Jak Mateusz podsumowuje współpracę z Michałem?

We współpracy z Michałem najważniejsze było dla mnie to to, że mogłem się z nim skontaktować w każdej chwili, zadawałem miliony pytań i zawsze otrzymywałem na nie szybką odpowiedź. 

Obecnie, czuję się jak nowo narodzony – nie wiedziałem że to może dawać tyle satysfakcji, zaraziłem się sportem, a zdrowe odżywianie to teraz norma! Jestem dumny z tego, co jem i jak wyglądam, a także z tego że czuję się lżejszy i zdrowszy. To jeszcze nie koniec – czuję się rewelacyjnie, pierwszy cel osiągnięty i lecimy dalej!

Nie odkładaj swojej metamorfozy na jutro. Dołącz do podopiecznych Centrum Respo już dziś