-16 kg Łukasz
Łukasz

Powiedz proszę kilka słów o sobie. Czym się zajmujesz na co dzień, jaki masz charakter pracy, co lubisz, co Cię interesuje?

Mam na imię Łukasz. Na co dzień wychowujemy razem z żoną dwie wspaniałe córeczki. Poza tym pracuję w firmie magazynowej – jest to praca fizyczna po 8 godzin dziennie. Lubię spędzać czas z dziećmi oraz chodzić na siłownię.

Dlaczego postanowiłeś dokonać metamorfozy swojej sylwetki? Jaki cel chciałeś osiągnąć dzięki współpracy ze mną?

Ważyłem 90 kg – przeszkadzało mi to jak wyglądałem i jak się czułem. Na początku zacząłem odchudzać się sam, ćwiczyłem codziennie, odżywiałem się zdrowo, jednak popełniłem błąd, bo nie liczyłem kalorii. Jadłem zdrowe produkty, ale w nadmiarze, do syta, tak żeby się najeść. Udawało mi się schudnąć na przykład 5 kg, jednak po pewnym czasie wracałem do starych nawyków. Takie błędne koło. Kiedy w końcu udało mi się zejść z wagą do 81 kg, postanowiłem poszukać kogoś, kto pomoże mi lepiej zaplanować dietę, zmotywuje mnie i podzieli się wiedzą na temat zdrowego żywienia. Zależało mi też na wyrzeźbieniu sylwetki. Chciałem wyglądać jak Ty – moim celem była umięśniona, wysportowana sylwetka.

Co było dla Ciebie najtrudniejsze na początku naszej współpracy?

Najtrudniej było mi nauczyć się tego, żeby gotować na zapas. Teraz bardzo to doceniam, bo zawsze mam coś w lodówce i mogę sięgać po zdrowy, pełnowartościowy posiłek, kiedy tylko jestem głodny. Wcześniej nie układałem jadłospisu, nie zastanawiałem się nad przepisami, składnikami, nie planowałem zakupów. Cały ten chaos powodował, że nie lubiłem gotować. Obecnie gotowanie sprawia mi przyjemność i nie wyobrażam sobie, aby sięgać po śmieciowe jedzenie. Przepisy, które mam od Ciebie są świetne. To proste, szybkie i smaczne dania. Planowanie posiłków i gotowanie na zapas to także oszczędność czasu i pieniędzy.

Co się zmieniło w Twoim życiu i jak się czujesz teraz, gdy dbasz o to co jesz oraz o regularną aktywność fizyczną?

Po pierwsze, i w sumie najważniejsze, moje samopoczucie znacznie się poprawiło. Wzrosła też moja pewność siebie. Dodatkowo staram się uczyć zdrowych nawyków żywieniowych moją rodziną – moja półtoraroczna córeczka odkrywa nowe smaki, jak np. awokado, oraz podjada moje ulubione placuszki bananowe. Kiedyś po pracy wracałem do domu, siadałem przed telewizorem i oglądałem mecze piłki nożnej, popijając piwo. Teraz z przyjemnością wybieram się na siłownię i robię świetne treningi, po których mam jeszcze więcej siły, m.in. na zabawę z dziećmi.

Co możesz powiedzieć o współpracy ze mną? Co było w niej dla Ciebie najważniejsze?

Najważniejsze były porady, które zawsze okazywały się pomocne. Masz bardzo dużą wiedzę, którą chętnie dzielisz się z podopiecznymi, naprawdę wiele się od Ciebie nauczyłem. Ogromnym plusem naszej współpracy był też stały kontakt. Nie zdarzyło się, żebyś odpisał mi później niż kolejnego dnia. To bardzo cenne, zwłaszcza na początku, kiedy pojawia się tak wiele wątpliwości, pytań i potrzebne jest wsparcie trenera. Z perspektywy czasu widzę też, jak ważne okazały się te wszystkie pomiary, zdjęcia i raporty, które miałem Ci regularnie wysyłać. Kiedy je przeglądam, to aż sam się dziwię, jak wyglądałem kiedyś, a jak wyglądam teraz. Progres jest niesamowity!

Twój kolejny cel to…?

Jestem dumny z tego, co osiągnąłem do tej pory, więc czas na kolejny cel, czyli budowę masy mięśniowej. Wiem, że z Twoją pomocą nie będzie to trudne.

Nie odkładaj swojej metamorfozy na jutro. Dołącz do podopiecznych Centrum Respo już dziś