-15 kg Daniel
Daniel

Powiedz proszę kilka słów o sobie. Czym się zajmujesz na co dzień, jaki masz charakter pracy, co lubisz, co Cię interesuje?

Na co dzień pracuję na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie realizuję pracę doktorską na Wydziale Chemii. Praca chemika jest dla mnie bardzo interesująca, z drugiej strony niestety jest to w dużej mierze praca siedząca. Tak naprawdę dzięki współpracy z Tobą polubiłem, a wręcz pokochałem, aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Interesuję się dobrym kinem, szczególnie kinem grozy, polskimi książkami fantasy i, od niedawna, wszelką formą aktywności fizycznej, która zaczęła sprawiać mi ogromną przyjemność.

Dlaczego postanowiłeś zacząć? Jaki był Twój cel, co chciałeś osiągnąć współpracując ze mną?

Któregoś dnia spojrzałem w lustro i stwierdziłem, że to najwyższy czas zrobić coś ze swoją sylwetką, zrobić dla siebie coś, z czego będę mógł być dumny. Potrzebowałem jasnych i klarownych wytycznych, które pozwolą mi osiągnąć mój cel – lepszą sylwetkę i samopoczucie. Od Ciebie otrzymałem to wszystko, a nawet dużo więcej! Dzięki współpracy z Tobą nauczyłem się wielu przydatnych na co dzień rzeczy – ile powinienem jeść, jakie produkty są dla mnie naprawdę dobre, jak poprawnie bilansować posiłek czy co zrobić, gdy nie mogę zjeść mojego zaplanowanego posiłku.

Co spowodowało, że postanowiłeś dokonać metamorfozy swojej sylwetki?

Największą motywacją był chyba wstyd przed zdjęciem koszulki na plaży, basenie czy po prostu w upalny dzień. Wyglądałem źle, czułem się źle, ciągle zmęczony i bez większych chęci do aktywności. Głównym moim celem była redukcja wagi i praca nad zdrowym, wysportowanym ciałem.

Co było dla Ciebie najtrudniejsze, żeby wykonać pierwszy krok i każdy kolejny?

Na początku najtrudniejsze okazało się zaplanowanie wszystkiego. Czymś zupełnie nowym było dla mnie myślnie i planowanie tego co zjem i w jakich ilościach, musiałem zmienić nawyki żywieniowe i nauczyć się pracy z własnym ciałem, które było leniwe. Miałem też gorsze dni, ale zawsze stawałeś na wysokości zadania i motywowałeś do dalszego działania.

Co się zmieniło w Twoim życiu i jak się czujesz teraz, gdy dbasz o to co jesz oraz o regularną aktywność fizyczną?

Łatwiej chyba będzie napisać co się nie zmieniło! Wywróciłeś moje życie do góry nogami, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, za co jestem Ci wdzięczny ogromnie. Mam siłę na to, żeby iść rano na trening, potem do pracy, wrócić do domu i przygotować sobie posiłki na następny dzień, a później jeszcze wyjść ze znajomymi! Mimo że teraz trenuję i szykuję posiłki, moja doba stała się dłuższa, bo mam więcej energii i lepiej wykorzystuję czas. Czuję, że moje ciało zmieniło się bardzo, wyglądam lepiej i mam więcej siły. Dużo lepiej śpię, wstaję wypoczęty nawet kiedy zdarza mi się spać mniej, niż powinienem.

Pochwal się proszę, z czego jesteś najbardziej dumny?

Z tego, że wiem, że już zawsze będę dbał o siebie, swoje nawyki, to co jem i jak wyglądam. Dzięki współpracy z Tobą znalazłem w sobie ogrom motywacji.

Co możesz powiedzieć o współpracy ze mną, co było w niej dla Ciebie najważniejsze?

WKażdego traktujesz bardzo indywidualnie, nie ma mowy o sztampowym podejściu. Jem tyle posiłków ile potrzebuję, produkty, które lubię, a posiłki są zdrowe i smaczne. Odpisujesz na każde pytania i wątpliwości w mniej niż 5 minut, nie wiem jak to robisz. Zawsze uwzględniasz uwagi i prośby co do zmian w treningach lub diecie. I co najważniejsze: to co mi zalecasz po prostu działa, mam świetne efekty.

Dzięki Michał ogromnie!!!

Nie odkładaj swojej metamorfozy na jutro. Dołącz do podopiecznych Centrum Respo już dziś