-19 kg Damian
Damian

Powiedz proszę kilka słów o sobie. Czym zajmujesz się na co dzień, jaki masz charakter pracy, co lubisz, co Cię interesuje?

Mam na imię Damian, mam 26 lat i pracuję jako kucharz. Interesuję się sportem, gotowaniem i podróżami.

Na czym polegały Twoje problemy z dietą i zdrowym stylem życia zanim zaczęliśmy współpracę? Czy próbowałeś samodzielnie zaplanować jadłospis?

Tak, sam układałem dietę, a dodatkowo od kilku lat regularnie ćwiczyłem. Na początku wszystko szło świetnie, jednak po jakimś czasie po prostu zatrzymało się – nie widziałem dalszych efektów, mimo że wkładałem dużo wysiłku w ćwiczenia. Próbowałem zmieniać różne rzeczy w treningu i diecie, ale z marnym skutkiem, a nic nie demotywuje tak jak brak postępów. Uznałem, że muszę poszukać pomocy u specjalisty. Chciałem, żeby ktoś wytłumaczył mi, co robię źle i stworzył plan żywieniowy i treningowy na miarę moich potrzeb.

Dlaczego zdecydowałeś się na współpracę akurat ze mną? Czym Cię przekonałem? Czym się wyróżniłem na tle innych?

Odwiedziłem Twoją stronę z ciekawości. Wtedy jeszcze nie było tam atlasu ćwiczeń, ale znajdowały się już przepisy i blog. Zacząłem czytać Twoje artykuły i od razu poczułem, że znasz się na rzeczy: same konkrety, wszystko wytłumaczone w przystępny sposób, poparte publikacjami naukowymi. Znalazłem mnóstwo przydatnych informacji. Ważne było też dla mnie to, że skończyłeś studia z zakresu dietetyki – poświęciłeś wiele lat na zdobycie wiedzy, więc postanowiłem jej zaufać.

Jak kiedyś wyglądała Twoja dieta?

Jadłem zdrowo, ale moja dieta była bardzo monotonna. Zdarzało się, że przez 2 tygodnie jadłem kurczaka, zamieniając tylko ryż z makaronem. Na pewno wcześniej nie jadłem tylu warzyw co teraz i jestem bardzo zadowolony, że udało mi się to zmienić. Złym nawykiem było jedzenie kolacji tuż przed snem – miałem przez to problemy z układem pokarmowym.

Jak się czujesz teraz, po zmianie nawyków żywieniowych? Czy przygotowana przeze mnie dieta jest dopasowana do potrzeb Twojego organizmu?

Czuję się bardzo dobrze. Mam dużo energii, nie czuję się znużony, a przede wszystkim mam zdecydowanie większą motywację do działania na wszystkich polach, nie tylko na siłowni. Zaproponowane przez Ciebie posiłki bardzo mi smakują – i te wytrawne, i słodkie. Trudno byłoby mi wskazać ulubiony, wszystkie przepisy są świetne, i mówi to kucharz. :) Co najważniejsze, nie mam żadnych problemów z ich przygotowaniem, a przepisów nauczyłem się już na pamięć. Podoba mi się różnorodność składników, a jednocześnie to, że są łatwo dostępne i na każdą kieszeń. Jem 4-5 posiłków dziennie i jest w porządku. Nie czuję się głodny, nie mam też żadnych problemów z jelitami.

Co możesz powiedzieć o współpracy ze mną? Co było w niej dla Ciebie najważniejsze?

Same dobre rzeczy! :) Najważniejsze było (i dalej jest) Twoje podejście, zawsze profesjonalne i rzeczowe, a przede wszystkim super kontakt. Wiem, że jak napiszę do Ciebie maila, to nie będę musiał długo czekać na odpowiedź. Już teraz widzę pozytywne efekty i jestem przekonany, że z każdym kolejnym miesiącem naszej współpracy będzie tylko lepiej!

Nie odkładaj swojej metamorfozy na jutro. Dołącz do podopiecznych Centrum Respo już dziś