-24 kg Artur
Artur

Powiedz proszę kilka słów o sobie. Czym się zajmujesz na co dzień, jaki masz charakter pracy, co lubisz, co Cię interesuje?

Nazywam się Artur, mam 26 lat i na co dzień zajmuję się pracą biurową, więc gdyby nie aktywność w ciągu dnia, to tego ruchu byłoby bardzo mało. Interesuję się sportem i od dłuższego czasu tematami związanymi ze zdrowym odżywianiem.

Dlaczego postanowiłeś zacząć? Jaki był Twój cel, co chciałaś osiągnąć współpracując ze mną?

Wielokrotnie sam próbowałem ułożyć sobie dietę i trening, jednak im bardziej zagłębiałem się w temat, tym coraz większy mętlik się robił. Wcześniejszy tryb życia też nie ułatwiał sprawy, waga rosła, choć wydawało mi się, że jem mało. Do tego wyniki badań odbiegały od norm, więc podjąłem decyzję o współpracy z nadzieją, że będę wyglądać tak, jak sobie to wcześniej w myślach układałem. Chciałem też ugruntować wiedzę o zdrowym odżywianiu i treningu.

Co spowodowało, że postanowiłeś dokonać metamorfozy swojej sylwetki?

Powodem tego był brak widocznych efektów swoich prób, zwiększająca się waga i coraz większe ubrania, jakie musiałem kupować oraz obniżona samoocena.

Co było dla Ciebie najtrudniejsze, żeby wykonać pierwszy krok i każdy kolejny?

Najtrudniejsze było podjęcie decyzji. Wiedziałem, że chcę coś zmienić, ale liczyłem jeszcze na siebie i zastanawiałem się trochę, zanim podjąłem współpracę. Potrzebowałem jednak motywacji, kontroli nad sobą i swoimi postępami, więc stwierdziłem, że to będzie strzałem w dziesiątkę. Po rozpoczęciu współpracy nie miałem problemu, aby zmienić swoje żywienie, wyrzucić niezdrowe produkty ze swojego menu czy pójść na trening, bo miałem do tego wystarczająco duży poziom motywacji.

Co się zmieniło w Twoim życiu i jak się czujesz teraz, gdy dbasz o to co jesz oraz o regularną aktywność fizyczną?

Najbardziej cieszę się z możliwości ubrania się w coś, co wcześniej na mnie nie pasowało. Mam lepszy nastrój i poprawioną samoocenę, treningi oraz eksperymentowanie w kuchni sprawiają mi przyjemność i z każdego dnia jestem bardzo zadowolony.

Pochwal się proszę, z czego jesteś najbardziej dumny?

Najbardziej dumny jestem ze swoich wyników. Zmniejszyły się wymiary ciała, poprawiła kondycja, badania krwi oraz zniknęły problemy z kolanami.

Co możesz powiedzieć o współpracy ze mną, co było w niej dla Ciebie najważniejsze?

Najważniejszy w naszej współpracy był częsty kontakt, dopasowane posiłki, które są mega smaczne i proste w przygotowaniu. Zobaczyłem, że można i nie jest to tak skomplikowane, jak wcześniej myślałem. Dodatkowo odbyliśmy kilka treningów personalnych, co poprawiło technikę wykonywanych przeze mnie ćwiczeń, jak i zwiększyło motywację na kolejne tygodnie.

Jak sobie radzisz teraz, gdy już osiągnąłeś swój pierwszy cel?

Uważam na to co jem. Nawet jeśli wpadnie coś mniej zdrowego, to nie mam problemu, aby następnego dnia wrócić na właściwe tory. Mam motywację do dalszej pracy nad sobą i wiem, że będzie to łatwiejsze niż dawniej.

Nie odkładaj swojej metamorfozy na jutro. Dołącz do podopiecznych Centrum Respo już dziś