Ile kosztuje wizyta u dietetyka? Cennik usług dietetycznych 2024

Ile kosztuje wizyta u dietetyka? Cennik usług dietetycznych 2024

Wizyta u dietetyka to pierwszy krok do lepszego zdrowia, wymarzonej sylwetki i dobrych nawyków żywieniowych. Trzeba jednak pamiętać, że współpraca z dietetykiem to również wydatek - a im więcej elementów wchodzi w skład takiej współpracy, tym większe koszty. Ile trzeba wydać na wizytę u dietetyka? A ile kosztuje sam jadłospis? I co opłaca się bardziej: dietetyk stacjonarny czy…online?

Kluczowe wnioski

 • Według obecnych stawek dietetycznych, konsultacje wraz z jadłospisami od dietetyka działającego stacjonarnie mogą być droższe, aniżeli usługa Respo nawet o 75%.
 • Zalety korzystania z pomocy dietetyka online to m.in. brak konieczności dojazdów, większa elastyczność godzin świadczenia usług, a także uniwersalność.

Ile kosztuje wizyta u dietetyka w 2024 roku?

Chcesz zrzucić nadmiarowe kilogramy? A może potrzebujesz diety, która pomoże w walce z nadciśnieniem, wysokim cholesterolem albo złagodzi objawy choroby Hashimoto?

Specjalistą, do którego należy się udać w tym wypadku, jest oczywiście dietetyk.

Czyli, innymi słowy, osoba, która dzięki swojemu wykształceniu, zna się na wpływie żywności na ludzki organizm, potrafi także ułożyć dietę w 100% dopasowaną do indywidualnych potrzeb (m.in. stanu zdrowia czy preferencji kulinarnych).

Oczywiście – współpraca z dietetykiem to mnóstwo korzyści, nie można jednak zapominać o czysto pragmatycznej kwestii, czyli… związanym z nią wydatku.

Właśnie dlatego pierwsze pytanie, które zadają sobie osoby chcąca skorzystać z usług dietetyka, brzmi: ile kosztuje wizyta u dietetyka?

Trzeba pamiętać, że cennik dietetyka, zależy od wielu czynników, w tym m.in. od:

 • doświadczenia wybranego specjalisty i jego popularności,
 • miejsca świadczenia usług (wizyta w dużym mieście będzie zwykle droższa od wizyty w małej miejscowości),
 • czy konsultacja odbywa się stacjonarnie, czy online.

Według danych portalu Dietetycy.org.pl średnia cena konsultacji wstępnej u dietetyka w roku 2024 to 189 zł (mediana: 199 zł).

Minimalna cena takiej konsultacji wynosi w roku 2024 ok. 100 zł, a cena maksymalna – 330 zł.

Nieco tańsza jest wizyta kontrolna (która nie wymaga od dietetyka gromadzenia wywiadu zdrowotnego i żywieniowego, czyli tego co odbywa się na wizycie pierwszej). Średni koszt takiej konsultacji to w roku 2024 138 zł (mediana: 120 zł) [1].

Co istotne – ceny konsultacji dietetycznych są w roku 2024 wyższe od cen z roku 2023. W przypadku konsultacji wstępnej wzrosły one średnio o 14,9%, a w przypadku konsultacji kontrolnych – o średnio 16,8% [1].

Z naszego bloga dowiesz się także, ile czasu zajmuje przygotowanie posiłków na diecie.

Schudnij w Respo
pod okiem dietetyka!

Dopasuje Ci idealny plan zgodnie z Metodą Respo, jedyną w Polsce metodą odchudzania ze skutecznością potwierdzoną badaniami naukowymi.

Sprawdź pakiety z dietą

Ile kosztuje ułożenie diety u dietetyka?

Wiesz już, ile mniej więcej kosztuje wizyta u dietetyka – trzeba sobie jednak zadać jeszcze jedno pytanie.

Mianowicie: ile kosztuje ułożenie diety u dietetyka? I… jaka jest różnica między „wizytą” a „ułożeniem diety”?

Warto zdawać sobie sprawę, że sama konsultacja dietetyczna obejmuje zwykle rozmowę dietetyka z pacjentem (i bieżące omówienie problemów oraz ich rozwiązań).

Oddzielną kwestią jest jednak to, co otrzymujemy od dietetyka po wizycie – czyli najczęściej: zalecenia żywieniowe oraz jadłospis zawierający konkretne posiłki wraz z ich sposobem przygotowania.

O ile zalecenia żywieniowe mogą często znajdować się w cenie konsultacji, o tyle jadłospis to najczęściej dodatkowy koszt, który należy doliczyć do wizyty u dietetyka.

Dlaczego?

Stworzenie jadłospisu w 100% dopasowanego do potrzeb jest dość pracochłonne i wymaga od dietetyka poświęcenia dodatkowego czasu, już po samej wizycie i rozmowie z pacjentem.

Ile więc kosztuje ułożenie diety przez dietetyka?

Cena jadłospisu zależy od tego, ile dni ma „objąć” nasz jadłospis – najczęściej w ofercie poradni dietetycznych znajdują się jadłospisy na 7 i 14 dni.

I tak według danych z raportu portalu Dietetycy.org.pl w 2024 średnia cena za jadłospis 7-dniowy wynosi 182 zł (mediana: 179 zł), a średnia cena za jadłospis 14-dniowy to 266 zł (mediana: 250 zł). Wzrost cen w stosunku do roku 2023 wynosi 11,8% dla jadłospisu na 7 dni i 9,5% dla jadłospisu na 14 dni [1].

Wnioski? Pełen „pakiet” u dietetyka to zwykle kombinacja cen za samą wizytę (online lub stacjonarną) oraz dodatkowo – za ułożenie jadłospisu.

Czyli przykładowo – za wizytę stacjonarną oraz jadłospis na 7-dni pacjent zapłaci zwykle między 300 a 400 zł.

Oczywiście wszystko zależy od konkretnego specjalisty (lub poradni) – a cena za współpracę może być niższa lub wyższa, a w jej „skład” mogą wchodzić także inne elementy takie jak:

 • zalecenia żywieniowe,
 • lista zakupów,
 • plan treningowy,
 • pomiar składu ciała (przy wizytach stacjonarnych).

Co bardziej się opłaca: dietetyk online czy stacjonarny?

Choć tradycyjnie większość konsultacji dietetycznych odbywała się stacjonarnie, czas pandemii COVID-19 sprawił, że ogromną popularność zyskała inna forma pracy z dietetykiem – współpraca online.

Obecnie konsultacje online wciąż cieszą się ogromnym powodzeniem – dlatego warto zadać sobie pytanie: co się bardziej opłaca dietetyk stacjonarny czy online?

Cóż – wadą współpracy z dietetykiem online jest brak możliwości wykonania pomiarów przez specjalistę, a także brak rozmowy „twarzą w twarz”, która wciąż jest preferowana przez wiele osób (zwłaszcza osoby starsze, ale nie tylko).

Mimo wszystko dietetyk online to więcej zalet niż wad, a należą do nich:

 • brak dojazdów, a co za tym idzie mniej czasu straconego na stanie w korkach i 0 zł wydanych na paliwo potrzebne, by dojechać do poradni,
 • uniwersalność – z usług dietetyka online może skorzystać każdy, również osoby mieszkające w małych miejscowościach, w których brak jest poradni stacjonarnych oraz Polacy mieszkający za granicą,
 • większa elastyczność dostępnych godzin,
 • jest to opcja idealna dla introwetyków – czyli możliwość konsultacji bez konieczności rozmowy „live”, z dietetykiem online często można kontaktować się mailowo lub przez dedykowany czat, a wywiad żywieniowy – wypełnić przez specjalny formularz.

Oczywiście niezależnie, czy mówimy o dietetyku stacjonarnym, czy online, najważniejsza jest jakość świadczonych usług, która przekłada się na bezpieczeństwo i efektywność współpracy.

To właśnie myśl o jak najwyższej jakości usług jest siłą napędową Centrum Respo, czyli poradni dietetycznej online, w której pacjenci mają wielokierunkową opiekę w bardzo przystępnej cenie.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Centrum Respo i postawić na współpracę z dietetykiem online?

Cennik dietetyk a Respo

Chociażby dlatego, że Centrum Respo to:

 • intuicyjna aplikacja dietetyczna, dzięki której swój plan żywieniowy masz zawsze w zasięgu ręki, w każdej chwili możesz także na czacie skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą dietetyki – czyli Twoim Opiekunem Celu będącym jak anioł stróż na drodze do wymarzonej sylwetki; aplikacja do także kreator dobrych nawyków żywieniowych, lista zakupów i stałe monitorowanie postępu,
 • jadłospis w 100% dopasowany do potrzeb – nie tylko do stanu zdrowia i preferencji żywieniowych, ale nawet do tego, jakie sprzęty masz w swojej kuchni i tego… gdzie robisz zakupy,
 • plan treningowy dopasowany do potrzeb, dzięki któremu nie musisz się „rozdrabniać” i szukać pomocy w innym miejscu. W Respo dietetyk i trener fizjoterapeuta współpracują, by pomóc Ci osiągnąć najlepsze możliwe efekty.

I co najlepsze: wszystko to masz w świetnej cenie, bo pakiet „Mam moc”, czyli dieta i trening w 100% dopasowane do potrzeb to w Respo 159 zł miesięcznie w subskrypcji (przy zakupie pakietu na 3 miesiące).

W praktyce oznacza to, że za 2 jadłospisy 10-dniowe, 2 spersonalizowane plany treningowe, codzienną opiekę dietetyka i wszystkie korzyści płynące z posiadania aplikacji płacisz 477 zł za 3 miesiące.

Dla porównania: 2 jadłospisy 7-dniowe + 3 konsultacje (jedna konsultacja wstępna, dwie konsultacje kontrolne – czyli konsultacja raz w miesiącu) to według obecnych średnich stawek poradni dietetycznych łącznie… 829 zł.

Czyli 75% więcej niż w Respo – a do tego brak dostępu do aplikacji i spersonalizowanego planu treningowego.

Szukasz kompleksowych porad na temat zdrowego odchudzania? Sprawdź, co jeść żeby schudnąć, według dietetyków.

Dołącz do 40275
zadowolonych Podopiecznych!

W Respo każda dieta jest inna, bo dopasowujemy ją idealnie do Ciebie. Osiągnij swój cel zdrowo i na swoich zasadach pod okiem dietetyka klinicznego.

Sprawdź pakiety z dietą

Podsumowanie

Wnioski? Dieta z Respo się opłaca: zarówno pod względem zdrowia i efektów, jak i ceny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zapoznaj się z informacjami o Metodzie Respo i na własne oczy przekonaj się, jak spektakularne są metamorfozy naszych Podopiecznych.

Piśmiennictwo:

 1. „Ceny usług dietetycznych w Polsce 2024”, Dietetycy.org.pl, https://dietetycy.org.pl/ceny-uslug-dietetycznych-w-polsce-2024/